Cilt Kızarıklığı:
Cilt Kızarıklığı İçin BBL Tedavisi

Çillerinizden şikayetçiyseniz, yüzünüzde canınızı sıkan kahverengi lekeler varsa, başınız cilt kızarıklığı sorunu ile dertteyse BBL uygulaması derdinize derman olabilir. Açılımı ‘Broad band light’ yani ‘Geniş bant lazer ışık tedavisi’ olan bu yöntem cilt lekeleri ile mücadele de işe yarıyor. Bitmedi; BBL tedavisi cilt gençleştirme amacıyla da uygulanıyor. Aşağıda aralarında yüz kızarıklığı sorunun da olduğu birçok cilt problemini ortadan kaldıran veya azaltan bu uygulama hakkında genel bilgiler bulabilirsiniz:

Sistem farklı dalga boylarında dağılarak ilerleyen ışıkların dokulardaki renk veren maddeler tarafından emilerek cilde etki etmesi mantığına dayanıyor. BBL teknolojisinin cilt kızarıklığını nasıl azalttığına gelince; rozasea hastalığından muzdarip olan kişilerin damarlarındaki genişleme ışık enerjisiyle kapanıyor, böylece kırmızı rengin solması sağlanıyor. Sorunun derecesine göre 3 – 6 seanslık bir tedavi süreci uygulandıktan sonra cilt kızarıklığı sorununuzun gözle görülür derecede azaldığını fark ediyorsunuz.

BBL tedavisinin en büyük avantajlarından biri işlemden sonra tedavi edilen bölgede dakikalar içerisinde ortadan kalkan hafif bir pembelik dışında hiçbir değişiklik oluşmaması. Cildi soymadan, nazikçe ısıtarak tedavi eden bu uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza dönebiliyor, makyaj yapabiliyor, duş alabiliyorsunuz. Yüz ve boyun bölgelerinin yanı sıra omuzlar ve sırt, eller, karın bölgesi, kolların ön kısmı ve dekolte bölgesinde de kullanılabilen bu ışıkla tedavi yönteminin yüz ve boyuna uygulanan 1 seansı 15 – 20 dakika sürüyor. Uygulama acı vermiyor, ödem veya döküntü oluşmasına yol açmıyor. BBL’den sonra sadece cildinizi güneşten korumaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Cilt Kızarıklığı İçin BBL Tedavisi" Yorumları

Cilt Kızarıklıklığı
Cilt Kızarıklıklığı, Hassas ciltler dış etkenlere göre diğer cilt tiplerine göre daha çok ve hızlı...

Haberi Oku