Cilt Çatlakları:
Lazerle Çatlak Tedavisi

Renkleri önce pembe – mor tonlarındayken sonra gri – krem tonlarına dönüşen; daha çok cilt altı yağ dokusunun yoğun olduğu kalça, meme, basen ve karın bölgelerinde görülen cilt çatlakları birçok kadının korkulu rüyasıdır. Cilt çatlaklarının, özellikle de rengi açılmış olanların tamamen yok edilmesi mümkün değildir. Fakat guzellikhaber.com olarak önerimiz lazerle çatlak tedavisi yöntemiyle çatlaklar daha hafif, daha az sıkıntı veren bir görünüme kavuşturulabilir.

Erken evredeki deri çatlakları lazer tedavisine daha çabuk cevap verir ve sonuç da oldukça etkilidir. Çünkü bu tip çatlakların olduğu bölgelerde hala sağlam kalmış doku hücreleri vardır, bu yüzden de dokunun kendini yenilemesini sağlamak daha kolaydır. Uzun süredir mevcut olan, rengi sedefimsi bir renge bürünmüş cilt çatlaklarının tedavisi daha zordur. Fakat çok umutsuz olmayın, günümüzün lazer sistemleri bu çatlaklar en azından daha az göze batar hale getirebiliyorlar.

Lazerle çatlak tedavisi uygulamalarının mantığı şudur: Fraksiyonel karbondioksit lazerler ve diğer bazı lazer sistemleri çatlak dokusuna temas ettirildiğinde bu alandaki dokuların bir kısmı erir, amaçlanan şey de zaten budur. Eriyen doku hasar görmüş bir dokudur, bunun yerine oluşan yeni cilt dokusu ise daha sağlamdır ve çatlakların görünümü artık daha belirsizdir. 1 ay arayla 4 -5 seans daha yapılırsa kötü görünüm iyice zayıflar.

Çatlak tedavisi için lazer kullanımında ne tip lazerle kaç seans uygulama yapılacağı, lazer tedavisinin destekleyici tedavilerle kombine edilmesinin daha iyi olup olmayacağı gibi konulara çatlakların rengine, yoğunluğuna, çatlaklı dokunun durumuna göre karar verilir. Çatlaklar başlangıç aşamasındaysa, renkleri tamamen dönmemişse genellikle 1 ila 3 seans yeterlidir. İlerlemiş, yerleşmiş çatlaklar için daha fazlası gerekir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Lazerle Çatlak Tedavisi" Yorumları

Evde Çatlak Tedavisi
Evde Çatlak Tedavisi, Cilt çatlaklarından kurtulmak hiç kolay değil, biliyorsunuz. Rengi kırmızı – mor...

Haberi Oku