Cilt Bakımı:
Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri

Öncelikle cildimizin tipi ne onu bilmemiz gerekiyor. Benim cildim karma bir cilt mi? karma cilt nasıl olur? Diye soruyorsanız eğer, karma bir cilt nasıl olur anlatıyorum. Yüzümüzün T bölgesi dediğimiz bir bölgesi var bu T bölgesinin yağlı ve siyah noktalı olduğu, gözeneklerin açık olduğu fakat yanaklardaki gözeneklerin ise kapalı olduğu ve kuru olduğu cilt tipine karma cilt diyoruz. T bölgesi dediğimiz bölge ise alın burun ve çenenin olduğu kısımdır.

Öncelikle karma cilt tipine uygun ürünleri kullanmalısınız. Sütlü temizleyiciler karma ciltler için oldukça idealdir. Bunun dışında cilt tipinize uygun peeling yapmanız gerekmektedir. Cilt tipiniz ne olursa olsun önemli olan nokta bakımınızı düzenli yapmaktır. Günlük 10 veya 15 dakikanızı ayırarak ışıl ışıl parlayan, temiz ve bakımlı bir cilt elde edebilirsiniz.

T bölgesi daha yağlı olduğu için yapacağınız temizleme işlemini T bölgesine daha ağırlıklı yapmalısınız. Bunun dışında nemlendirici kullanırken T bölgesinden ziyade yanaklarınızı ve boyun kısımlarınızı nemlendirmelisiniz.

Güneş koruyucu da oldukça önemlidir. Güneş ışınları yüzünüzün daha da yağlanmasına neden olabilir. Uygun bir güneş kremi ile cildinizi korumanız gerekmektedir.

Eğer ki geçmeyen akne sorunlarınız varsa bir dermatolog eşliğinde ilaç tedavisine başlamalısınız.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri" Yorumları

Cildinizin Parlak, Lekesiz Ve Sağlıklı Olması...
Cildinizin Parlak, Lekesiz Ve Sağlıklı Olması İçin Püf Noktaları, doğru cilt bakımı için yapılması...

Haberi Oku