Cilt Bakımı:
Cildinizin Parlak, Lekesiz Ve Sağlıklı Olması İçin Püf Noktaları

Cildin ter ve yağ ifrazatından oluşan koruyucu bir tabakası vardır. Cildin doğal kremi sayılan bu tabaka çevrenin etkisinden korusa da, bu, yeterli değildir. Peki, doğru cilt bakımı için yapılması gerekenler nelerdir? Cildimizi nasıl koruyabiliriz?

1. Yüzünüzü asla güneşe çevirmeyin.

2. Keskin hava koşullarında özel kremler sürün.

3. Vücuda zehir taşıyan her türlü alışkanlığı (sigara, alkol) bırakın.

4. İşiniz kimyasal maddelerle doğrudan bağlıysa, iş sürecinde maske takın.

5. Bol bol su için.

Cildimizi nasıl temizleyebiliriz?
Rüzgâr, kirli çevre, zararlı güneş ışınları, stres, klimalı oda, farklı hava koşulları, halılardan uçan sentetik kıllardan, kullandığınız deterjanlara kadar her şey cildinizi tahrip ve tahriş etmektedir. Bunun için her gün makyaj yapsanız da, yapmasanız da, cildinizi temizlemelisiniz. Cildin doğal tabakasına zarar vermeden temizleyebilmeniz için süt, jel veya sabun şeklinde özel kozmetik ürünler mevcuttur.

Cildimizi nasıl beslemeliyiz?
Cildiniz de diğer organlarınız gibi gündüz yaşıyor, gece ise dinlenmeye çekilir. Öyle ki, organizmada hücre yenilenmesi geceler olur. Besleyici kremlerin gece kullanımının sebebi de budur.

Cilde taze kalmaya yardımcı olan aktif maddeler gece kremleriyle yedirilir. Bu yüzden de gündüz sürdüğünüz gece kreminden veya gece sürdüğünüz bir nemlendiriciden hiçbir etki beklemeyin. Cildi sadece, gece kremleriyle beslemek doğrudur.

Kremlerin etkisi cildinize uygun olup escort maltepe olmadığına bağlıdır. Örneğin, yağlı cilde yağ salgısını düzenleyen, aktif maddeleri olan krem, hassas ve alerjen cilde bağışıklık sistemini güçlendiren gece kremlerini kullanmaya dikkat edin.Cildiniz sarkmaya ve kırışmaya başlamışsa, dokuyu güçlü kılan, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olan, aktif maddeleri olan kremlerden kullanabilirsiniz. Cildiniz lekeli ve cansız ise, yardımcı kimyasal maddeleri olan kremleri tercih ederseniz hızlı bir etki elde edersiniz.

Kozmetikler içerisinde yeni çıkan iğneler de var. Kremden 300 kez sık deri altına nüfuz ettiklerinden hemen etkisini gösterir. Genellikle, tek başına kullanılan bu iğneler, guzellikhaber.com olarak önerimiz mutlaka bir kremle desteklenmelidir.

Stres meselesini de unutmayın. Stres vücudun gıdalardan önemli vitamin ve mineralleri almak gücünü azaltır, bağışıklık sistemini zayıflatır. Sizi virüslere ve mikroplara karşı savunmasız bırakıyor. Öyle ki, cildinize mutlaka bakım yapmak gerekir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Cildinizin Parlak, Lekesiz Ve Sağlıklı Olması İçin Püf Noktaları" Yorumları

Green Peeling - Bitkilerle Cilt Yenileme
Green Peeling Bitkilerle Cilt Yenileme, green peel olarak bilinen bitkisel bazlı Green Peeling uygulaması hakkında...

Haberi Oku