Cildinizin olabildiğince uzun süre genç ve diri kalmasını ve yaşınız ilerlediği zaman da insanlara yaşınıza göre ne kadar iyi göründüğünüzü düşündürecek bir görünüm arz etmesini istiyorsanız cildinize yıpranmasını istemediğiniz değerli bir eşyaymış gibi bakım yapmanız ve özen göstermeniz gerekiyor. Parasını verdikten sonra bütün kozmetikler sizin, fakat cilt bakımı yapmak kutu kutu kremler alıp onları yüzünüze sürmekten ibaret bir şey değildir. O kremler cilt tipinize uygun olmalı, cilt sorunlarınızı karşılayacak nitelikte olmalı ve devamlı olarak kullanılmalı; örneğin. ‘Aman, bugün de eksik olsun’ dememelisiniz, boş vermemelisiniz, ucunu bıraktınız mı zor gelmeye başlar. Farklı hava koşulları için farklı cilt bakım prosedürleri uygulamalısınız; yaz sezonunda cildinizi güneşe karşı her zamankinden daha özenli korumalısınız. Daha canlı bir görünüm için güzel bir makyaj yaparsanız asla o makyajı silmeden yatıp uyumamalısınız.

Dikkat etmeniz gereken çok şey var anlayacağınız. Ama bu gözünüzü korkutmasın; düzenli olarak cilt bakımı yapmayı hayatlarının bir parçası haline getiren kadınlar bunda hiç de zorlanmıyorlar. Sabahları ve akşamları cilt temizliği yapmayı ihmal etmemek ve gün içerisinde cildinizi doğru ürünlerle besleyip nemlendirmek; işin özü bu. Bunun dışında haftada 1 veya 2 gün birkaç saatinizi cildinizi doğal bakım yöntemleriyle şımartmaya ayırabilirsiniz. Cilde organik malzemelerle, kimyasal madde içermeyen ürünlerle derinlemesine, özenli bir bakım yapmak cildi ekstra canlandırır, sıkıntı veren cilt sorunlarını hafifletir. Kendinizle ilgilenmenin, kendinize zaman ayırmanın hafifliğini yaşarsınız bir de; günlük uğraşıların, sorumlulukların verdiği yorgunluk ve stresi azaltan bu keyifli zamanlar sadece cildinize değil ruhunuza da iyi gelir.

Cilt bakımını bir lüks değil bir ihtiyaç olarak görmelisiniz; bu hem estetik, hem de moral bir ihtiyaçtır. Cildinize özenmek için yaşınızın ilerlemesini beklemeyin, içinde bulunduğunuz yaş dönemine uygun düzenli bir bakım yapmayı ihmal etmeyin. Böylece ilerleyen yaşın getireceği sarkma ve deformasyonları kontrol altında tutabilirsiniz. Cildinizde geçen yılların izleri görülür, ama cildinize gösterdiğiniz özenden dolayı yaşınıza göre iyi görünürsünüz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Cilt Bakım Önerileri" Yorumları