Burunda en çok dikkat çeken kısım burun ucudur ve bu bölüm estetik açıdan da çok önemlidir. Burun yapısı kişiden kişiye göre çok değişkenlik göstermektedir. Irklar arasında da karakteristik özellikler vardır ve bunun sonucu olarak örneğin, Doğu halklarında yassı, küçük, geniş olur. Burnun yüksekliği, genişliği ve burun zarları oldukça önemlidir. Burun ucu ve perdelerinin derisi burundaki en kalın deri yapısına sahiptir. Burun kemiğinin derisi çok ince olduğu halde burun ucuna geldikçe deri kalınlaşıyor ve deri içi yoğunluğu artar.

Burun ucu estetiği hangi durumlarda yapılır?
Bu konuyu ele alalım. Eğer burnun üstünde, burnun yan kenarlarındaki kemik yapılarında, burun ortasındaki "bölme" denilen orta bölümde hiçbir sorun yoksa burun sırtı oldukça doğruysa, burun geniş değilse ve sadece burun ucu problemli olan hastalarda, burun ucunu güzelleştirmek ve var olan sorunu gidermek amacıyla yapılan işlemdir.

Bu işlemle, aşağıdaki sorunları gidermek mümkündür:

Burun ucunun inceltilmesi

Burun ucunun kaldırılması

Burun ucunun değiştirilmesi

Burun deliklerindeki kusurların düzeltilmesi

Burun zarlarının güzelleştirilmesi

Daha önce burun ameliyatı geçirmiş hastalarda burun ucu sorunlarının düzeltilmesi işlemi yapılabilir. Burnun ucundaki sorunların tipine bağlı olarak kıkırdak ekleri (greftler) veya dikişlerle burun yapısı daha iyi hale getirilebiliyor. Günümüzde burnun ucunu yeniden şekillendirmek için dokular öncesine göre daha çok muhafaza edilir. Guzellikhaber.com - Bu bölge açık teknik veya burun içinden (kapalı teknik) kesik ile işlem yapılır. Ayrıca lokal veya genel anestezi ile yapılabilir.

Burun ucu estetik operasyonu diğer ameliyattan daha sık yapılıyor, hem de hasta kendisini daha iyi hisseder ve hızla iyileşiyor. Kemikler kırılmadığı için daha az kanama, daha az şişlik ve göz çevresi daha az kararıyor. Hatta büyük ihtimalle göz çevresi kararmıyor. Hasta kısa sürede normal hayata döner. Özellikle yoğun iş temposunda olup ta, kısa süre içinde iş hayatına dönmek isteyen insanlar, aynı zamanda, burunun diğer bölümlerindeki sorunları yok etmek isteyenler bu arzusuna kısa sürede ulaşırlar. Ameliyat genellikle yarım ile 1 saat zaman dilimi arasında yapılır. Ameliyattan sonra tampon, ya da silikon splint konmaz. Hasta ameliyattan 3-4 saat sonra taburcu olabiliyor. Bu konuda özellikle deri kalınlığı önemli bir rol oynar. Burun zarlarının derisi kalın olan hastalarda veya daha önce burundan cerrahi operasyon geçiren hastalarda ise cildin önceki kalınlığa dönmesi biraz uzun sürebilir. Genellikle ağrı olmaz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Burun Ucu Estetiği" Yorumları