BBL Tedavisi: Dr. Yasemin Hızarcı
Güzellik Haber ekibi olarak cilt bakımı ve cilt gençleştirme alanlarındaki yeniliklerin her zaman takipçisiyiz. Bu durumda BBL tedavisi konusunun peşine düşmememiz söz konusu olamazdı tabii. Ziyaretçilerimize doğru ve güncel bilgiler vermek için konunun uzman uygulayıcılarından biriyle, Dr. Yasemin Hızarcı ile bir röportaj yaptık. BBL Forever Young konusunda merak ettiğiniz her şeyi aşağıdaki röportajda bulabilirsiniz.

Güzellik Haber: Yasemin Hanım, öncelikle bizi ziyaretçilerimize bir uzman görüşü sunma imkanı verdiğiniz için teşekkür ederiz. İlk sorumuz şu olacak; BBL tedavisi nedir?

Dr. Yasemin Hızarcı: BBL tedavisinin yaşadığımız zamanların en etkili cilt germe yöntemlerinden biri olduğunu iç rahatlığıyla söyleyebilirim. FDA onaylı Sciton firmasının geliştirdiği bu patentli lazer teknolojisinin verdiği yüz güldürücü sonuçlar Stanford Üniversitesi’nin yaptığı araştırmalarla tescillenmiştir. Forever Young BBL hem farklı cilt sorunları üzerinde etkili olan bir tedavi yöntemi, hem de kalıcı bir yaşlanma karşıtı uygulamadır.

Güzellik Haber: Bildiğimiz kadarıyla BBL ile cilt germe uygulaması orta yaş grubundaki bayanların çok ilgisini çekiyor. Fakat BBL tedavisinin birçok farklı etkileri de var. Bizi bunlar konusunda biraz aydınlatır mısınız?

Dr. Yasemin Hızarcı: Günümüzün insanlarının yaşlanma sürecini geciktiren, mevcut yaşlılık belirtilerini azaltan veya ortadan kaldıran anti aging uygulamalarla çok ilgili oldukları apaçık bir gerçek. Kliniğimize bu konuda bilgilenmek isteyen; BBL tedavisi, ultrasonla yüz germe, altın iğne tedavisi, botoks ve dolgu uygulamaları gibi ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleriyle ilgilenen pek çok kişi başvuruyor. BBL Forever Young son derecede etkili ve kalıcı bir anti aging yöntemi, fakat tedavinin uygulama alanının çok geniş olduğunu belirtmek isterim. İlerleyen yaştan veya başka etkenlerden kaynaklanan cilt sarkmaları, yüz kızarması (Flushing) sorunu, başta güneş lekeleri olmak üzere her türlü cilt lekeleri, sivilceler ve sivilce izleri de BBL teknolojisi ile giderilebilen sorunlar arasında yer alıyor.

Güzellik Haber: BBL tedavisinin estetik operasyonlara alternatif teşkil eden bir tedavi olduğu söylenebilir mi?

Dr. Yasemin Hızarcı:
Hayır, hiçbir ameliyatsız cilt germe yöntemi cerrahi operasyonların alternatifi değildir. Teknolojinin hızlı ilerlemesine bakarak bir gün bunun da mümkün olmasını umabiliriz, fakat şu an için böyle bir durum söz konusu değil. BBL tedavisi mevcut anti aging yöntemlerinin en etkili olanlarından biridir, buna rağmen bu yöntemin sonuçlarını bile estetik operasyonların sonuçlarıyla kıyaslayamayız. Ancak BBL teknolojisinin yol açtığı değişiklikler de azımsanmayacak seviyededir. Bu tedaviyi uygulatan kişilerin DNA’ları üzerinde yapılan inceleme ve kıyaslama çalışmaları BBL tedavisinin kişinin genetik yapısını yenilediğini ve DNA’sını gençleştirdiğini göstermektedir. Ciltlerinin ve cilt sorunlarının durumuna göre 3 ila 6 seans arasında BBL tedavisi uygulatan kişiler fark edilir derecede gençleşmekte ve 6 – 8 ay aralıklarla ikame tedavileri yapıldığı takdirde bu genç görünümün devamlılığı sağlanabilmektedir.

Güzellik Haber: BBL tedavisi nasıl bir sistemle uygulanır, nasıl etki gösterir?

Dr. Yasemin Hızarcı: BBL teknolojisinin uygulama sistemi full donanımlı termodinamik bir soğutma, flash lamp, uygulama yapılacak alana ve çözülmesi hedeflenen sorunlara göre değiştirilebilen akıllı filtreler ve ince adaptörlerden oluşmaktadır. Değiştirilebilir akıllı filtreler lazer ışınlarının hedeflenen dalga boylarında olmasını sağlar. Farklı dalga boylarındaki ışıklar cilt yüzeyini 38 – 42 derece arasında, cilt altını 65 – 70 derece arasında ısıtırlar. Bu sırada cildin ısısı devamlı olarak kontrol edilir, bu ısının kişinin cildine zarar vermemesi ve herhangi bir rahatsızlığa (acı, yanma hissi vb.) yol açmaması sağlanır. Uygulanan ısı fibroblast hücrelerinin uyarılmasını sağlar ki bu hücreler kollajen ve elastin liflerinin üretiminden sorumludur. Sonuç itibarıyla BBL tedavisi uygulanan bölgede kolajen liflerinin üretimi tekrar hızlanır, yaşlanmaya bağlı cilt incelmesi giderilir, ortaya daha hacimli ve sıkı bir cilt çıkar. Kişi BBL seanslarından sonra tartışılmaz bir şekilde daha genç görünmeye başlar. Bu genç görünmenin düzeyi cildin yıpranmışlık ve / veya sarkmışlık derecesine, cilt sorunlarının seviyesine göre değişir. BBL Forever Young teknolojisi bazı kişilerin 10 yaşa kadar gençleşmesini sağlayabilmektedir.

Özetle, herhangi birinin cildinin BBL tedavisinden önceki ve sonraki görünümü belirgin derecede farklı olacaktır. Bu farklılığın derecesini belirleyen unsur ise kişinin cildinin yaşlılık ve başka etkenlerden dolayı ne derecede hasar görmüş olduğudur.

Güzellik Haber: BBL tedavisinin istenilen etkiyi sağlaması için en az kaç seans uygulanması gerekir?

Dr. Yasemin Hızarcı: Hak edilmiş bir üne sahip olan BBL tedavisinden olabilecek en iyi sonuçları almak bazı koşullara bağlıdır. Genel olarak en az 3 seanslık bir tedaviyi tavsiye etmekteyim. Fazlaca yaşlanmış ve yıpranmış ciltler için bu sayı 6’ya kadar çıkabilir.

Güzellik Haber: İdame BBL tedavilerinin yapılmasının ve yapılmamasının sonuçları nelerdir?

Dr. Yasemin Hızarcı: Konuyla ilgili bilimsel araştırmaların sonuçları bu soruya en iyi ve doğru cevabı vermektedir. Bu araştırmalar yılda 2 kere idame tedavisi yaptıran kişilerin genç görünme durumunun devam ettiğini, her zaman yaşlarından daha genç bir görünüme sahip olduklarını göstermektedir. İdame tedavilerinin yapılmaması halinde cilt kendi halinde nasıl yaşlanacaksa o şekilde yaşlanmaya devam eder. İdame tedavisi yaptırılmadığı için dramatik bir yaşlanma süreci yaşamak söz konusu değildir.

Güzellik Haber: BBL tedavisi hangi açılardan avantajlıdır, ziyaretçilerimize birçok anti aging yöntemi arasından neden BBL’i tercih etmeleri gerektiğini açıklar mısınız?

Dr. Yasemin Hızarcı: Başka pek çok cilt bakım yöntemi ve yaşlılık karşıtı uygulama konusunda da bilgisi ve fikri olan, diğer anti aging tedavilerinin bir kısmını uygulamış ve uygulamakta olan bir doktor olarak şunu söyleyebilirim: Bütün ameliyatsız cilt germe yöntemlerinin kişiler üzerinde şu veya bu derecede bir olumlu etkisi vardır. BBL’in birçok tedavi arasında ön plana çıkmasını sağlayan sebeplerden biri cildin DNA’sını da gençleştirmesidir. BBL tedavisinin uygulandığı bölgelerde cilt normalde yaşlanacağından daha az yaşlanır, çünkü cildi yenileyen, tazeleyen, onaran maddeler daha aktif hale getirilir. Bir diğer avantajı anestezi gerektirmeyen, rahatsızlık vermeyen konforlu bir uygulama olmasıdır.

Güzellik Haber: BBL tedavisi sonrasında nelere dikkat edilmeli?

Dr. Yasemin Hızarcı: BBl tedavisinin güzel taraflarından biri de kişinin uygulamadan kısa bir süre sonra günlük hayatına dönebilmesi, günlük hayatına herhangi bir kısıtlama getirmesinin gerekmemesidir. BBL’den sonra ciltte kısa süreli bir pembelik oluşur, bunun dışında görünüme yansıyan herhangi bir yan etki görülmez. Kişinin cildini güneş ışınlarında zaten her zaman koruması gerekmektedir. BBL uygulamasından sonra bu konuda biraz daha özenli davranmak yerinde olur.

Güzellik Haber: Bu uzun, keyifli ve bilgilendirici sohbet için çok teşekkür ederiz.

Dr. Yasemin Hızarcı: Cilt bakımı ev anti aging konuları yıllardır ilgilendiğim, eğitimini aldığım, uygulamasını yaptığım konulardır ve insanlara bu konuda yardımcı olmaya çalışmaktan zevk duyarım. Ben teşekkür ederim.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"BBL Tedavisi: Dr. Yasemin Hızarcı" Yorumları