Altın İğne Tedavisi:
Cilt Sorunları İçin Altın İğne Tedavisi

Günümüz insanı hava kirliliği, stres, güneş ışınları gibi birçok cilt yıpratıcı etkene maruz kalıyor ve bu etkenlerin yol açtığı saç ve cilt sorunları için üretilen çözümlerle yakından ilgileniyor. Bu yöntemlerden biri olan altın iğne tedavisi kırışıklıklar, sarkmalar ve lekelerden kurtulmak isteyenlerin yüzünü güldürecek sonuçlar veriyor. Tek bir seansta bile fark edilir bir etki sağlayan uygulama 3 seanstan sonra aynaya baktığınızda daha genç, pürüzsüz ve pırıltılı bir cilt görmenize yol açıyor.

Cilt yüzeyine hiçbir zarar vermeksizin cildin 4 mm. kadar altına inebilen altın iğnelerin çözüm getirebildiği sorunlardan biri cilt lekeleri. Saç kılı kalınlığındaki altın iğneler fraksiyonel radyofrekans enerjisini direkt cilt altına vererek sorunlu bölgedeki metabolik aktivasyonun artmasını sağlıyor. Böylece hasarlı cilt kendini onarmaya başlıyor ve lekeler, daha doğrusu cilt lekesi görünümü veren melanin pigmentleri de bu sırada dışarıya atılıyor. Cilt lekelerinin esas olarak cildin kendini savunmak için oluşturduğu bariyerler olduğunu biliyor muydunuz? Zaman içerisinde cildin bazı noktaları UVA ve UVB ışınlarına karşı daha hassas geliyor, bünye de kendini ultraviyole ışığın vereceği zararlardan korumak için hassaslasmış noktalarda melanin pigmentlerinin kümeleşmesini sağlıyor. Cildimizin kendini korumak için oluşturduğu bu bölgeler cildin asıl tonundan farklı büyüklü küçüklü lekeler olarak görünüyor. Lokal anestezi altında uygulanan altın iğne tedavisi cilt lekelerini ortadan kaldırırken aynı zamanda antiaging cilt bakımı da yapıyor. Böylece hem lekesiz, hem de daha sıkı bir cilde kavuşuyorsunuz. Ve büyük bir memnuniyetle kırışıklarınızın daha az belirgin hale geldiğini görüyorsunuz.

Sivilce izlerinden kurtulmak gibi bir derdiniz varsa altın iğne radyofrekans tedavisi derdinize derman olabiliyor. Güzelliği gölgeleyen, özgüveni azaltan bu sorun ileti gücü 0.50 – 3.50 mm. arasında değişen altın iğneler sayesinde kalıcı olarak ortadan kaldırılabiliyor. intracel adıyla da anılan bu ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi birçok insanın kabusu olan sivilce izlerinin minimum seviyeye inmesini sağlıyor; üstelik de 1 – 2 uygulamadan sonra. Cildin alt tabakasına tatbik edilen radyofrekans enerjisi sayesinde kollajen üretimi tetikleniyor; bu da hasarlı dokunun hızla pürüzsüzleşmeye başlamasını sağlıyor. Uygulamadan sonra ciltte oluşan yoğun kızarıklık ve hafif ödem en fazla 2 gün sonra ortadan kalkıyor. Altın iğne tedavisi seans sayısı çöküntülerin derinliğine göre belirleniyor. 1 ay arayla yapılan 2 veya 3 seanstan sonraki 3 ila 6 ay arasında alınan sonuçlar maksimum seviyeye ulaşıyor.

Ani kilo değişimleri, hareketsiz bir hayat tarzı ve yaşın ilerlemesi vücutta sarkmalara sebep oluyor. Altın iğne tekniği daha çok kol ve bacaklarda görülen bu sarkmaları gideren uygulamalar sıralamasında estetik ameliyatlardan sonra ikinci sırada sayılıyor. Sarkmalara yönelik uygulamadan 1 – 2 ay sonra bu bölgelerde gözle görülür bir toparlanma oluşuyor. Sonunu daha mükemmel hale getirmek, sarkıklıkları tamamen ortadan kaldırmak için kişinin beslenmesine dikkat etmesi ve egzersiz yapması gerekiyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Cilt Sorunları İçin Altın İğne Tedavisi" Yorumları

"Altın İğne Tedavisi" Kategorisinden Diğer Haberler

Altın İğne Tekniği İle Gençleşin!
Altın İğne Tekniği İle Gençleşin! , İzole ve altın kaplamalı tek kullanımlık mikro – iğnelerin...

Haberi Oku