Altın İğne Tedavisi:
Altın İğne Tekniği İle Gençleşin!

İzole ve altın kaplamalı tek kullanımlık mikro – iğnelerin hızlı bir şekilde hedef bölgenin içine sızması şeklinde gerçekleştirilen altın iğne tedavisi cildi toparlıyor, gençleştiriyor ve bunu cilt yüzeyine hasar vermeden yapıyor. Bir adı da intracel olan bu anti – aging uygulama ciltte yaşlanma, stres, hayatın hızlı ve yorucu temposu gibi etkenler sebebiyle oluşan cilt lekeleri, kırışıklık ve çizgiler, yaşlılık izleri, cilt sarkmaları gibi durumların ortadan kalkmasını veya çok daha az dikkat çekici hale gelmesini sağlıyor.

Altın iğnelerle cilde verilen radyofrekans enerjisi tıpta, kozmetik sektöründe ve tedavi edici branşlarda uzun zamandır kullanılıyor. Bu enerji cilt altına genellikle 2 mm. boyundaki iğnelerle veriliyor. Uygulama sırasında cilde lokal anestezi yapılıyor. Tek kullanımlık altın iğneler cildin 0.5 ila 3 mm. altına kadar gidiyor ve hedef bölgeye onarılabilir derecede küçük bir hasar veriyorlar. Böylece o bölgedeki onarıcı hücre ve sistemlerin daha aktif bir hale gelmesi sağlanıyor.

Uygulamanın bir adı da fraksiyonel radyofrekans tedavisi ve bu teknik uzun zamandır lazer tedavilerinde de kullanılıyor. Fraksiyonel lazer atışının normal bir lazer atışından daha avantajlı olan yönü şu ki enerji ve güç cilt altına tek bir parça halinde değil küçük noktacıklardan iletiliyor; böylece deri büyük oranda korunmuş oluyor. Altın iğne tedavisi için de aynı şey söz konusu; enerji, hedeflenen dokuya (Cilt altı dokusuna), incecik altın iğnelerin iletkenliği üzerinden aktarılıyor. Böylece cildin hasar görmesi veya birtakım yan etkilere uğraması ihtimali minimuma iniyor. Uygulamadan sonra cildinizde kızarıklık, ödem, yanık gibi sorunlar oluşmuyor.

Ciltte dokuların kendini yenilemek üzere harekete geçmelerini sağlayan kontrollü bir hasar oluşturan altın iğne tekniği uygulandıktan kısa bir süre sonra cilt hızla kendini yenilemeye başlıyor. Daha etkili bir sonuç almak isteyenler bu tedaviyi bir başka tedaviyle birleştirme yoluna da gidebilirler. Örneğin işlem bölgesine cildi besleyip daha da güçlendirecek mezoterapi solüsyonları emdirilebilir. Çok sıkıntı verici, çok yoğun cilt sorunları olan kişiler birkaç işlemin kombinasyonu şeklindeki uygulamalarla daha verimli sonuçlar alabilirler.

Altın iğne ile güzelleşme ve gençleşme yöntemi birçok cilt sorununa çözüm getiriyor. Örneğin kolların iç yüzeyleri ve bacakların içlerindeki cilt sarkmaları altın iğnelerin dokunuşları sayesinde büyük oranda toparlanıyor. Alındaki, kaşların arasındaki, dudakların üstündeki, göz çevresindeki, boyun – dekolte bölgesindeki kırışıklıklar bu uygulama sayesinde çok daha belirsiz bir hale geliyor ve cildinizin gençleştiğini büyük bir keyifle fark ediyorsunuz.

Altın iğneler yara izlerinin için girerek onların görünümünü büyük oranda hafifletebiliyorlar. Koltuk altı terlemesi sorununuz varsa onun çözümü de bu kendileri mikro, etkileri dev boyutlarda olan iğnelerde. Yüzdeki hafif sivilce izleri bu uygulamayla yok oluyor, derin izler ise daha belirsiz hale geliyor.

Fraksiyonel radyofrekans tedavisi deri çatlakları üzerinde de olumlu sonuçlar veriyor. Bu çatlaklar yok olmuyor fakat canınızı çok daha az sıkacak hale geliyorlar.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Altın İğne Tekniği İle Gençleşin!" Yorumları

"Altın İğne Tedavisi" Kategorisinden Diğer Haberler

Cilt Sorunları İçin Altın İğne Tedavisi
Altın İğne Tedavisi, intracel adıyla da anılan bu ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi birçok insanın...

Haberi Oku