Altın İğne Tedavisi:
Altın İğne Tedavisi

Altın iğne tedavisi (intracel) ; Tek bir seansta cildinizi belirgin derecede sıkılaştıran, cilt yüzeyine hasar vermediği için her mevsim yapılabilen, 20 – 30 dakika içinde tamamlanan ve ofis ortamında bile uygulanabilen bir ameliyatsız yüz germe yöntemiyle tanışmak ister misiniz? Altın iğne tedavisi bu, belki duymuşsunuzdur, cilt gençleştirme yöntemleri listelerinin hemen hepsinde yer alan bir yöntem. Dr. Yasemin Hızarcı bize altın iğne tedavisi hakkında bilgi verdi.

Radyofrekans enerjisi hakkında neler biliyorsunuz peki? Bu, ameliyatlarda kanamayı durdurmak için kullanılan ısı enerjisidir ve altın iğneyle tedavi için kullanılan tek kullanımlık özel iğnelerle cilt altına verilen enerji de budur. Radyofrekans uygulaması tıpta ve kozmetikte uzun yıllar boyunca kullanılmış, olumlu sonuçları olduğu görülmüştür; bu uygulamanın ciltte belirli bir noktaya odaklanarak yapılması da cilt üzerinde olumlu etkiler yapmaktadır. En etkili ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri olan uygulamada genel anesteziye gerek yoktur, çünkü vb. bir kesici alet kullanılması söz konusu değildir. Sadece uygulamadan yarım veya 1 saat önce altın iğne tedavisi yapılacak bölgeye anestezik bir krem sürülür. Kullanılan iğneler çok küçüktür, uygulama da kısa sürer ve uygulama esnasında veya sonrasında acı, yanma, ağrı vb. hissetmezsiniz. Güzel bir şeye benziyor değil mi? Öyle de zaten.

Kırışıklıklar için altın iğne:

Göz kenarları, boyun, dudak çevresi; yüzünüzün hangi bölgelerinde kırışıklık sorunu varsa o bölgeyi bu yöntemle kırışıklıklardan arındırabilirsiniz. Uygulamayı yüzünüzün tamamına yaptırmanız da mümkün tabii. Altın iğneler kırışıklıklar üzerinde nasıl bir etki yapıyor peki? Bakın şöyle: Üzerinde belli bir uzunlukta (Bu uzunluk cilt altında ne kadar derine gidilmesi gerektiğine göre değişiyor) onlarca altın iğne bulunan bir cihazla cilde ısı veriliyor, bu ısı vücudumuz için sen derecede önemli bir protein olan kolajeni harekete geçiriyor, kolajenin faaliyete geçmesi de ince kırışıklıkların düzelmesine ve daha derin olanların görünümünün hafiflemesine yol açıyor. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinin hemen tamamında amaç budur zaten; kolajen üretimini arttırmak. Ve altın iğneler bu konuda oldukça başarılı.

Sivilce izleri / yara izleri için altın iğne:


Sadece kırışıklıklar üzerinde mi etkili altın iğne tedavisi, hayır; bu yöntemi başka cilt sorunları için de uygulatabilirsiniz. Sivilce izleri için örneğin. Kaç seanslık bir uygulama yaptırmanız gerektiği cildinizin durumuna göre belirleniyor tabii ama önerilen sayıda seansa gidip uygulama sonrası için verilen tavsiyeleri de uygularsanız akne izleri belirgin derecede azalacaktır, hatta hafif olanların ortadan kaybolması bile mümkün olabilir. Görünümleriyle insanın moralini bozan, kaşıntı ve yanma hissi uyandıran yara izleri de altın iğnelerle ortadan kaldırabiliyor. Çok derin olan izler ise olduklarından çok daha belirsiz hale getirilebiliyor.

Cilt sarkmaları için altın iğne:

Yaşınız ilerlediği için, hareketsiz bir yaşam tarzınız olduğundan veya kısa sürede çok miktarda kilo aldığınız – verdiğinizden ötürü kollarınızda, bacaklarınızda veya vücudunuzun başka bir kısmında sarkmalar mı oluştu? Sarkan bölgelerdeki dokuların altın iğnelerle uyarılması 1 – 2 ay sonra bölgenin fark edilir derecede toparlanmasını sağlayabiliyor. Bu sonucun sürekliliğini sağlamak için uygulamadan sonra bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor; örneğin sağlıklı beslenmeli ve size uygun egzersizler tespit edip yapmalısınız.

Cilt çatlakları için altın iğne:

Gebelik veya başka nedenlerle oluşan vücut çatlakları bayanları rahatsız eden, kendilerine güvenlerini azaltan önemli bir kozmetik sorun. Sizi yanlış yönlendirmeyelim; çatlakların olduğu bölgenin daha önceki pürüzsüzlüğüne kavuşması küçük bir olasılık. Fakat altın iğnelerin gücü sorunlu bölgenin gerginleşmesini, koyu renkli çatlakların renginin deriyle daha uyumlu bir hal almasını ve çatlakların derinliklerinin azalmasını sağlayabiliyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Altın İğne Tedavisi" Yorumları

Altın İğne Tekniği İle Gençleşin!
Altın İğne Tekniği İle Gençleşin! , İzole ve altın kaplamalı tek kullanımlık mikro – iğnelerin...

Haberi Oku