Ağız ve Diş Bakımı:
Ortodonti Tedavisi

Ortodonti Tedavisi için alt ve üst çenelerinizde sorunlar varsa, dişlerinizin çapraşık, şekilsiz yerleşiminden şikayetçiyseniz ortodontik tedavi yapan bir diş hekimi ile görüşmeniz gerekir. Kötü konumlanmış dişleri temizlemek kolay olmadığı için diş yapısı bu şekilde olan kişilerin diş eti hastalıklarına yakalanma ve erken yaşlarda diş kaybetme ihtimali daha yüksektir. Böyle sorunlarınız varsa geç olmadan ortodonti tedavisi yaptırmalısınız, böylece dişlerinizin ağzınızda kalma süresi uzar. Ayrıca daha iyi görünmeye, daha güvenle gülmeye başlarsınız. Çocuğu olanların da onu 7 – 8 yaşlarındayken bir ortodontiste götürmeleri tavsiye edilir. Böylece çocuğun çene ve dişlerinde sorunlar varsa guzellikhaber.com olarak önerimiz bunların tedavisine erken dönemde başlamak mümkün olur. Erken teşhis her türlü sağlık sorunu için olduğu gibi bu konu için de önemlidir.

Hekimler ortodontik tedaviye varsa hastalarının ağız ve diş sağlığı ile ilgili başka sorunlarını çözerek başlarlar. Tedaviden önce çürük dişlerle ilgilenmek ve kanal tedavilerini yapmak gerekir. Ortodonti tedavisi için genellikle bunun için öze olarak üretilmiş teller (Braket) kullanılmakla beraber teknolojideki gelişmeler sayesinde başka alternatifler de üretilmiştir. Görüşmeye gittiğiniz zaman doktorunuz sizi braket, porselen braket, dişlerin arka tarafında sabitlenen braket gibi seçenekler hakkında bilgilendirecektir.

Diş ve çene yapınızda bazı sorunlar olduğunun farkında taksim escort bayan  olmanıza rağmen ortodontik tedaviye gitmezseniz bunun sonucu sadece estetik sorunlar olmayacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, çapraşık dişler zor temizlenir ve bu da dişlerin çürümeye yatkın olması demektir. Dolayısıyla bu tedavi sağlığınız için gayet önemlidir ve ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi sonuçlar alırsınız.

Ortodonti fiyatları sabit değildir; hastanın sorunlarının ne seviyede olduğuna, doktorun ve kliniğin özelliklerine göre değişir. Bu yüzden bu konuda en doğru cevabı alacağınız kişi görüşeceğiniz diş hekimidir. Daha sonra bir araştırma yaparak verilen fiyatın piyasaya veya sizin bütçenize göre fazla yüksek ya da tedavinin kalitesinden kuşku duyacağınız derecede düşük olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Ortodonti Tedavisi" Yorumları

Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor!
Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor, Ortodontik tedavi görüyorsanız ve ağzınızda diş telleri...

Haberi Oku