Ağız ve Diş Bakımı:
Hamilelikte Diş Bakımı Nasıl Olmalı?

Gebelik kadın vücudunda ciddi boyutlarda hormonal değişikliklerin yaşandığı bir dönemdir. Bu hassas dönemde her konuda önceden olduğundan daha dikkatli davranmak gerekir. Beslenme düzeni, hayat tarzı, sigara alışkaHamilelikte diş bakımınlığı, saç ve cilt bakımı, egzersizler, ağız ve diş bakımı; her şey bu dönemin sağlık ve rahatlık içinde geçmesini sağlamak üzere ayarlanmalıdır.

Hamilelikte diş bakımı konusunda dikkatli ve titiz davranılmazsa maruz kalınan hormonal değişiklikler ağzın içine de yansır ve diş çürümesi, diş eti hastalıkları gibi sorunlar yaşanması riski artar. Gebe kadınlar günde en az 2 kez diş fırçası ve diş ipiyle diş temizliği yapıp ağızlarında plak birikmesine engel olmalıdırlar. Diş etlerini rahatlatmak için guzellikhaber.com olarak önerimiz gargara yapmanın da ihmal edilmemesi gerekir.

Gebelikte diş bakımı konusuna önem veren kadınların beşiktaş eskort yapması gereken şeylerden biri de gebe kalmayı planladıktan sonra bir diş hekiminden randevu alıp dişlerini kontrol ettirmektir. Böylece ilerleyen zamanlarda ortaya çıkması muhtemel diş sorunları varsa bunlar zamanında halledilebilir. Diş hekimleri gebeliğin ilk 3 ayıyla son 3 ayında, acil bir durum söz konusu olmadıkça gebe bir kadının dişlerine müdahale etmeyi doğru bulmazlar. İkinci 3 aylık döneme gelince, bu dönem; gebeliğin sonuna kadar ertelenmesi doğru olmayan bazı sorunların halledilmesi için uygundur.

Her gebelikte diş sağlığının bozulacağını düşünmek doğru değildir. Kontrollerini zamanında yaptıran, dengeli beslenen, alınması gereken vitaminleri alan ve ağız hijyeni konusunda titiz davranan kadınların hamilelik döneminde ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunlar yaşaması beklenmez.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Hamilelikte Diş Bakımı Nasıl Olmalı?" Yorumları

Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor!
Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor, Ortodontik tedavi görüyorsanız ve ağzınızda diş telleri...

Haberi Oku