Ağız ve Diş Bakımı:
Diş Sağlığı İçin Bunlara Dikkat Edin!

Sizin de ağız ve diş sağlığı konusundaki yanlış inanışların etkisi altında kalarak yaptığınız yanlış uygulamalar var mıdır acaba? Bunu öğrenmek isterseniz aşağıdaki maddeleri gözden geçirin. Böylece hatalı diş bakımı yöntemlerinden vazgeçerek kendinize büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Zira bu konudaki hatalar orta ve uzun vadede diş çürükleri, diş et hastalıkları, diş kaybı gibi sorunlara yol açabiliyor.

Ağız kokusunun çaresi yoktur düşüncesi...

Dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınız, maydanoz ve karanfil çiğnemek gibi geleneksel çareleri denediğiniz halde ağzınız kokmaya devam ediyorsa ağız kokusunun çözümsüz bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa ağız kokusu farkında olmadığınız çürük veya sorunlu bir dişten, bademcik iltihabından, sindirim sistemi sorunlarından da kaynaklanıyor olabilir. Kendi başınıza çözüm şişli eskort  bulamazsanız bir diş hekimine gidin. Sorununuz kendi uzmanlık alanına girmiyorsa doktorunuz başka bir doktora yönlendirecektir.

Dişlerde sorun yoksa diş doktoruna gitmek gerekmez

Yanlış! Ağzınızın içinde fark etmediğiniz sorunlar olabilir ve düzenli olarak kontrole gitmek bunların erken dönemde teşhis edilip ilerlemeden tedavi edilmesini sağlar.

Süt dişleri önemsizdir, çünkü daha sonra yerlerine kalıcı dişler gelecektir

Süt dişleri çocukların düzgün bir şekilde beslenmesini sağlar ve konuşmalarının düzgün olmasına yardım eder. Bu yüzden süt dişlerine önem vermemek doğru değildir.

Diş fırçam sert olursa dişlerim daha beyaz olur

Yanlış! Fazla sert fırçalar diş etlerini tahriş edebilir, dişlerde hassasiyet oluşmasına yol açar. Diş sağlığı açısından esas olan şey fırçanın sertliği değil, fırçalamanın doğru teknikle yapılmasıdır.

Hamilelikte diş tedavisi bebeğe zarar verir

Buna karar vermesi gereken kişi diş hekimidir. Bazı sorunların çözümünün ertelenmesi doğru olmayabilir. İyi bir hekim, aciliyeti olan diş tedavilerini en uygun ve risksiz bir şekilde yapacaktır.

Çapraşık dişler sadece küçük yaşlarda düzeltilebilir

Yanlış! Kötü dizilmiş dişler her yaş grubunda düzeltilebilir. Böyle bir derdiniz varsa bir diş doktoruna gidip tel tedavisi, görünmeyen teller gibi alternatifler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Fırçalama sırasında diş etlerinin kanaması normaldir

Diş eti kanaması diş eti iltihaplarının habercisi olabilecek olan önemli bir sorundur. Dişlerinizi fırçalarken kanama olduğunu fark ederseniz diş fırçalamaya ara vermeniz gerekmez. Fakat sorun 10 – 15 gün boyunca devam ederse guzellikhaber.com olarak önerimiz zaman kaybetmeden bir diş hekimine gitmelisiniz.

İğne ile çekilen çocuk dişleri bir daha çıkmaz

Yanlış! Diş çekimi sırasında önemli olan şey uygulanan yöntem değil, hangi dişin çekildiğidir.

Gebelikte diş kaybetmek doğaldır

Hamilelik döneminde dil kaybetmenin kaçınılmaz olduğu düşüncesi yanlıştır. Diş sağlığı ve temizliği konusunda gerektiği gibi davranan, gebe kalmayı planladığı dönemde diş doktoruna giderek gerekli tedaviyi yaptıran anne adaylarının diş kaybetmesi söz konusu değildir.

Link: http://goo.gl/fp2R2j

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Diş Sağlığı İçin Bunlara Dikkat Edin!" Yorumları

Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor!
Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor, Ortodontik tedavi görüyorsanız ve ağzınızda diş telleri...

Haberi Oku