Ağız ve Diş Bakımı:
Diş beyazlatma yöntemleri

Genç yaşlı, erkek yada kadın her insanda ortaya çıkan yaygın bir sorun diş lekeleri.. Estetiği etkileyen en önemli etkenlerden biri ve lekelerin oluşumunu hızlandıran bir çok farklı etkeni bilerek ve isteyerek günlük olarak uyguluyoruz. Diş üzerine oluşan lekelerin bir çok farklı nedeni vardır, bunlar arasında yaşlılık, her gün tekrarlanan ve mine ve dentin adı verilen tabakaların yani diş yapısının renklenmesine yol açan sigara, kahve, çay yada kola tüketimi başlıca sebepler arasında. 

Diş lekelerinin oluşmasında önemli rol oynayan bu saydığımız içecekler haricinde ayrıca eski protezler, dolgular yada çeşitli travmalar sonrası diş üzerinde farklı renkler oluşabiliyor.

Sararan dişler kalıcı bir sorun değildir, diş doktoru gözetiminde basit uygulamalar ile diş beyazlığı ve parlaklığı sağlanabiliyor. Ayrıca kişinin klinik ortamı yerine evde doğal diş beyazlatma yöntemleri ile kendi kendine bazı diş beyazlatma uygulamaları yapabilme gibi şansı bulunuyor. Ancak bu tarz yapılan evde diş beyazlatma yöntemleri denenmeden önce guzellikhaber.com olarak önerimiz mutlaka bir uzman doktor tavsiyesi alınmalıdır.  

Diş beyazlatma işlemi 

Yukarıda saydığımız etkenlerden dolayı dişlerde renklenmeler meydana geldiyse diş beyazlatma işlemi hemen herkese rahatlıkla uygulanabiliyor. Ancak uzman doktor tarafından ağız kontrolleri yapıldıktan sonra diş beyazlatma için kişinin uygun olup olmadığına karar verilir. 
 
Diş beyazlatma uygulamaları gelişen teknoloji ile açığa çıkan farklı teknikler ile son derece güvenli ve çok ıısa sürede yapılabilen tedavilerdir. Ayrıca diş beyazlatma işlemleri bir diş hekimi kontrolünde yapıldığı taktirde hiç bir risk oluşturmazlar, güvenlidirler. 

En çok merak edilen konulardan bir tanesi, diş beyazlatma sonrasında dişlerin tekrar eskiye dönüp dönmemesi sorusudur. Diş beyazlatma uygulamalarından sonra dişler parlak ve beyaz bir görünüme sahip olacaktır, ancak kişinin alışkanlıkları ve yaşam stiline bağlı olarak zamanla bazı lekeler tekrarlanabilir. Bu sebeple yılda bir kaç kez uzman bir doktor tarafından düzenli kontrol edilmesi ve gerekiyorsa işlem tekrarlanmalıdır. 

Evde diş beyazlatma yöntemleri

Sararan ve diş üzerinde oluşan lekeler için evde kolayca yapabileceğiniz etkili doğal çözümler bulunuyor. Bu doğal diş beyazlatma teknikleri geçmişten günümüze kadar gelen oldukça etkili ve kanıtlanmış etkilere sahipler. En yaygın ve bilinen, kullanılan doğal diş beyazlatma karbonat kullanımı ile yapılır. Karbonat diş lekelerini ortadan kaldırdığı gibi aynı zamanda ağızda yer alan mikro organizmaları yok eder. 

Diş beyazlığı için kullanılan diğer bir malzeme ise sofra tuzudur, karbonat kadar etkili olmasa'da, geçmişten günümüze kadar gelen bir diş beyazlatıcıdır. Bir başka beyazlatıcı ise gliserin, diğer bir çzelliği ise anti bakteriyel özelliğe sahip olmasıdır. 

Evde diş beyazlatmak için basit ve etkili bir tarif arıyorsanız, bir tutam sofra tuzu ile bir tatlı kaşığı karbotı güzelce karıştırın ve yaklaşık bir damla kadar sirke ilave edin. Bu karışımı diş fırçanızın üzerine sürün ve dişlerinizi her zaman olduğu gibi fırçalayın. Evde doğal diş beyazlatma için bu tarifi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Diş beyazlatma yöntemleri" Yorumları

Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor!
Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor, Ortodontik tedavi görüyorsanız ve ağzınızda diş telleri...

Haberi Oku