Ağız ve Diş Bakımı:
Ağız Kokusu Tedavisi
Ağız kokusu veya tıp dilindeki adıyla halitosis bazen kişinin kendini sosyal hayattan soyutlamasına bile yol açabilir. Yetersiz ağız hijyeni, sigara kullanımı, ağız içinde oluşan enfeksiyonlar, ağız kuruluğu, diş ve diş eti hastalıkları, mide – bağırsak sistemi hastalıkları gibi etkenlerin yol açtığı bu problem çözümsüz değildir. Diş bakımına özen göstermek, bolca su içmek, karanfil, maydanoz vb. çiğnemek, uzun süre aç durmaktan kaçınmak gibi standart tedbirleri aldığınız halde bu sorundan kurtulamıyorsanız ağız kokusu tedavisi yaptırmanız gerekir.

Ağız kokusu ağızla, dişlerle, hijyenle ilgiliyse iyi bir diş hekimi kokunun nedenini tespit edip buna yönelik bir tedavi uygulayarak sizi bu dertten kurtarabilir. Çürük dişleriniz varsa bunlar tedavi edilir, yanlış yapılmış ağız içi restorasyonları düzeltilir, diş taşları temizlenir, varsa diş eti hastalıkları tedavi edilir. Ayrıca diş bakımı konusunda yanlış veya eksikleriniz varsa bu konuda da bilgilendirilirsiniz. Doktorunuz, sorunun bunun dışında bir sebebi olduğundan kuşkulanırsa sizi başka bir doktora yönlendirecektir.

Dişlerinizi fırçalarken dilinizi de ihmal etmemeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Ya yeterince su içmemenin ağız kuruluğuna, bunun da ağız kokusuna yol açabileceğini? İyi bir diş fırçası kullanıyor ve fırçanızı 3 – 4 ayda bir değiştiriyor musunuz? Ağız kokusundan bu basit ama etkili tedbirleri alarak kurtulmak da mümkündür. Bu konularda kendinizden emin olduğunuz halde ağzınız kokuyorsa guzellikhaber.com olarak önerimiz ağız kokusu tedavisi için uzman bir doktora başvurmalısınız.

Anahtar Kelimeler
Ağız Kokusu
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Ağız Kokusu Tedavisi" Yorumları

Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor!
Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor, Ortodontik tedavi görüyorsanız ve ağzınızda diş telleri...

Haberi Oku