Ağız ve Diş Bakımı:
Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?
Ağzınız kötü kokmuyorsa bunun nasıl ciddi bir sorun oluşturabileceğinin farkında değilsinizdir ama ağız kokusu (Halitosis)problemi olan insanlar bu yüzden büyük sıkıntılar çekebiliyorlar. Düşünün; insan bu yüzden başkalarıyla yakından konuşmaktan veya eşiyle, sevgilisiyle öpüşmekten çekinebilir, yakınında durduğu insanlar ağzındaki kokunun farkına varıp yüzlerini buruştururlarsa fena halde kırılabilir, insanlardan uzak durmaya çalışmak durumunda kalabilir. Aşağıda ağız kokusunu gidermek isteyenlerin işine yarayacak guzellikhaber.com olarak araştırdığımız bazı ipuçları bulacaksınız fakat bunların işe yarayacağının garantisi yoktur. Ağızdaki rahatsız edici koku bazen karaciğer veya böbrek yetmezliğin, diş ve diş eti sorunları, metabolizma bozukluğu, şeker hastalığı gibi sebeplerden kaynaklanır ve tıbbi tedavi gerektirir.

Karanfil çiğnemek basit, ucuz ve etkili bir ağız kokusundan kurtulma yöntemidir.

Ağız hijyeni konusunda titiz davranmalısınız. Dişlerinizi günde 2 – 3 kere ve 2 dakika boyunca olmak üzere özenle, doğru hareketlerle fırçalamayı ihmal etmeyin ve bu arada dilinizi de fırçalayın. Tam bir hijyen için diş ipi, diş arası fırçası gibi araçlar da kullanabilirsiniz.

Adaçayı ağız kokusuna yol açan bakterilerle mücadele eder.

Kekik çiçeklerini kurutun, suyun içinde escort bayan kaynatın ve bu suyla gargara yağın; ağız kokusu için faydalı bir yöntemdir.

Yemek yerken lokmaları uzun uzun çiğnerseniz tükürük salgılarınız yediklerinizle iyice karışır ve ağzınızda daha az yemek kalıntısı kalır.

Bolca su içmelisiniz, su içmek ağız kokusunu gidermek açısından etkilidir. Çünkü su tükürük salgısını arttırır, bu da ağzın ve dilin kurumasını önler, ayrıca ağzın içindeki bakterileri azaltır.

Klorin dioksit içeren ağız çalkalama sıvıları hem kokuyu engeller, hem de kokuya neden olan bileşiklerle savaşır.

Ağzınızda protez, köprü vb. varsa bunları kontrol ettirin. Protez dişleri bunun için üretilmiş özel solüsyonlarla temizleyin.

Şekersiz sakız veya nane çiğneyerek ağız salgılarını arttırabilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?" Yorumları

Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor!
Diş Teli Değil Bakımsızlık Çürütüyor, Ortodontik tedavi görüyorsanız ve ağzınızda diş telleri...

Haberi Oku